تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


سقف های خلاقانه و متفاوت در طراحی داخلي  

 
 
 
 
سقف هاي خلاقانه و متفاوت در طراحی داخلی
شاید سقف ها را بتوان ساده ترین قسمت طراحی داخلی هر فضایی دانست. البته این یک نظریه ساده است و می تواند اینطور نباشد. اما معمولا روی سقف کارهاي طراحی کمتری صورت می گیرد. سقف کاذب و طراحی هاي متفاوت آن، نورپردازی خلاقانه روی سقف و … کارهايی است که معمولا روی سقف صورت می گیرد. در طراحی به سبک صنعتی نیز معمولا تاسیسات روی سقف مشخص هستند و بعنوان دکور فضا تلقی می گردند اما این بار قصد داریم نگاهی به ?? س

ادامه مطلب  

روش تعیین سن درختان  

روش هاي تعیین سن درختان
اگر شما به یک درخت تنومند یا پیر نگاه کرده باشین ممکن است این سؤال را از خود بپرسید: که این درخت چند ساله است؟ برای تعیین سن درختان روش هاي مختلفی وجود دارد در یکی از این روش ها باید درخت را قطع کرد اما همان طور که می دانیم کار درستی نیست که برای تعیین سن درخت، آن را قطع کنیم پس باید روش هاي دیگری را برای تعیین سن درخت زنده به کار ببریم که در زیر به همه این روش ها اشاره میکنیم.
 

ادامه مطلب  

روز درخت کاری گرامی باد  

درخت، دختر خاک است.درخت، ایستاده می خوابد و خوابِ فصول را می بیند.
پاییز که می آید، برگ هايش را کریمانه به خاک می بخشد تا تن سردش را بپوشاند. پاییز که می آید، درخت، برگ برگ می گرید. آنقدر که اشک هاي زردش فرشِ پای پاییز می شود. پاییز که می شود، رگ به رگِ برگِ درخت، رنگ می شود.
درخت، عروسِ زمستان است. درخت در زمستان لباسِ برف می پوشد و چراغ قندیل در دست می گیرد تا کلاغ ها و گنجشک ها راه آشیانه را در مِه گم نکنند.
بهار، تأویلِ رؤیای سبزِ درخت است.درخت

ادامه مطلب  

اصل موضوع را فراموش نکن  

 
مرد قوی هیکل، در چوب بری استخدام شد و تصمیم گرفت خوب کار کند.روز اول 18 درخت برید. رئیسش به او تبریک گفت و او را به ادامه کار تشویق کرد. روز بعد با انگیزه بیشتری کار کرد، ولی 15 درخت برید .روز سوم بیشتر کار کرد، اما فقط 10 درخت برید. به نظرش آمد که ضعیف شده است. نزدیکش رفت و...عذر خواست و گفت: نمی دانم چرا هر چه بیشتر تلاش می کنم، درخت کمتری می برم.رئیس پرسید: آخرین بار کی تبرت را تیز کردی؟او گفت: برای این کار وقت نداشتم. تمام مدت مشغول بریدن درختان بود

ادامه مطلب  

محتوای الکترونیکی و طرحهای خلاقانه  

گروه ریاضی متوسطه دوم استان ایلام در نظر دارد، طرحهاي خلاقانه و محتواهاي الکترونیکی تولید شده توسط دبیران محترم ریاضی را جمع آوری نموده و در اختیار دبیران و دانش آموزان قرار دهد،لذا از همکاران محترم تقاضا می شود طرحها و محتواهاي الکترونیکی خود را به آدرس ایمیل گروه ارسال نمایند. با تشکر
ایمیل:       ilammath94@yahoo.com

ادامه مطلب  

پارک درخت سبز کیش که حاجت می دهد!!  

 
در این پارک درخت قدیمی لور با ریشه هاي عجیب غریب در دل خاک وجود دارد که گردشران تور کیش را حیرت زده می کند.. این درختان که قدمتشان به 500 تا 600 سال پیش بر می گردد به مکانی مقدس برای برخی از اهالی کیش و مسافران تبدیل شده است.. برخی بر این باورند که با گره زدن پارچه به ریشه هاي بیرون از خاک این درخت ، حاجت آنها برآورده می شود!!!!

ادامه مطلب  

درخت  

 سبز و بلند و محكم و زیبا درخت باش ای نونهال باغچه، فردا درخت باش در بهت بی رفیق ِ بیابان فقط بایست صد سال در افق، تك و تنها درخت باش از ریشه ات دوا بده، از شاخه ات حصیر ای میوه ات لذیذ! سراپا درخت باش جنگل كه طعمه هوس شعله میشود لطفا نرو؛ بایست همانجا، درخت باش در كلبه حقیر زمستان زغال شو ای گرمی ِ سخاوت دنیا درخت باش یك صندلی ِ چوبی و یك كلبه، یك مداد حتی تبر شو، میز شو اما درخت باش   

ادامه مطلب  

جایی در قلب درخت ( خانه ی درختی)  

 
بیشتر شبیه یک رویاست: شب را در دل جنگل و در بالای یک درخت بلند بگذرانی. ساختن خانه‌هاي درختی، یکی از جذاب‌ترین سرگرمی‌هاي هنرمندان معمار بوده است.        
               
در بعضی از کشورهاي جهان  بالای درختان چندصدساله خانه‌هاي چوبی ساخته می‌شود. اصلی که در همه این خانه‌ها رعایت می‌شود این است که صدمه‌ای به درخت وارد نشود. چون  درخت، قلب تپنده این خانه‌هاي عجیب و غریب است.
 
  بقیه در ادامه ی مطلب
 

ادامه مطلب  

گزارش کلاس قصه گويي و تهيه کاردستي در بخش کودک کتابخانه استاد شهيد ممسني  

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه هاي عمومی شهرستان ممسنی, روز پنج شنبه 4 آذرماه  در اولین روز بارانی سال در نورآباد ممسنی بچه ها به خواندن شعر و قصه پرداختند. یکی از خردسالان که به گفته ی مادرش بیشترین علاقه را به مجموعه کتابهاي شعر شیمو دارد به خواندن شعرهايی از این مجموعه پرداخت. سپس سایر بچه ها هم شعرهايی خواندند. همچنین کودکان با کمک کتابدار به تهیه ی کاردستي انگور پرداختند. سپس قرار گذاشتند که هر کودک عکس خودش را برای قرار دادن در ان

ادامه مطلب  

راه رسیدن به خدا...  

 
 
13- فقط با عبور از در تنگ می توان به حضور خدا رسید. جاده ای که به طرف جهنم می رود خیلی پهن است و دروازه اش نیز بسیار بزرگ، و همه کسانی که به آن راه می روند ، براحتی می توانند داخل شوند.14- اما دری که به زندگی جاودان باز می شود، کوچک است و راهش نیز باریک ، و تنها عده کمی می توانند به آن راه یابند.
15- از پیامبران دروغین برحذر باشید که در لباس میش نزد شما می آیند، ولی در باطن گرگهاي درنده می باشند. 16- همانطور که درخت را از میوه اش می شناسند، ایشان را نیز

ادامه مطلب  

ن.ا  

زندگی، بدون روزهاي بد نمی شود؛بدون روزهاي اشک و درد و خشم و غم.
اما، روزهاي بد، همچون برگهاي پائیزی ، باور کن که شتابان فرو می ریزند، و در زیر پاهاي تو، اگر بخواهی، استخوان می شکنند، و درخت، استوار و مقاوم بر جای می ماند..
برگهاي پائیزی، بی شک، در تداوم بخشیدن به مفهوم درخت و مفهوم بخشیدن به تداوم درخت، سهمی از یاد نرفتنی دارند...
#

ادامه مطلب  

پوست درخت بید  

پوست درخت بید برای چه افرادی مناسب نیست؟
اگر به آسپرین حساسیت دارید نباید از عصاره ی درخت بید استفاده کنید. در برخی افراد مصرف این عصاره باعث بروز خستگی، حالت تهوع و سیاه شدن مدفوع می شود. اگر شما داروهاي ضدانعقادی مانند وارفارین مصرف می کنید نیز باید از عصاره ی درخت بید بپرهیزید. میزان تانین عصاره ی درخت بید زیاد است بنابراین امکان دارد در برخی افراد باعث ایجاد حالت تهوع شود.

ادامه مطلب  

درخت آلبالوی من  

پاییز زرد...سرخ...نارنجی....ومن در میان صدای دل انگیز خش خش برگان...گویی که دارند کف پاییم را قلقلک میدهند....واواز دل نشین پرنده ی باغمان که همیشه با صدایش گوشهايم را نوازش میکند ونسیمی بسی خنک بر چهریه من مینشیند واحساس ارامشی وجودم را فرا میگیرد وقتی که زیر درخت آلبالو مینشینم ان هم درخت خودم که از کودکی پدرم برای من کاشته بود ....بعد کمی حال احوال با درخت البالوی کوچکم که اکنون بزرگ شده وگرفتن چند عکس سلفی احساس بهتری بهم دست میدهد....درخت من هرچ

ادامه مطلب  

درخت توت  

درخت و دیوارهاي گِلی شاهد خاطرات بسیاری از زندگی شاد و غم و مراسم جشن و عزاداری بوده اند روبروی این درخت صبور و کهنسال و تاریخی مسجد امام حسین(ع) قلاباخون (قلاواخون) قرار دارد که تا چند روز دیگر باز شاهد مراسم عزا داری سالار شهیدان امام حسین(ع) باشد و مردم باز در کنار هم برای مراسم دهه ی محرم و تاسوعا عاشورا به عزا داری بپردازند.

ادامه مطلب  

بزرگترین درخت كره زمین در ایران  

 
 
سرو(نگین سبز) چهار هزار و پانصد ساله ابركوه، با گذشت 1,642,500 روز از عمر خود، سرسبز و شاداب در پهنای كویر یزد در شهرستان ابركوه مقاوم و استوار است و جهانیان را شگفت‌زده كرده است. دانشمندان و كارشناسان داخلی و خارجی، از این درخت به عنوان كهنسال‌ترین درخت جهان یاد می‌كنند و می‌گویند: دیدن این درخت برای هر كسی جالب و شگفت‌آور است. اخیرا دانشمندانی از ژاپن و روسیه از این درخت دیدن كردند و عمرش را تا هشت هزار سال برآورد كرده‌اند.
پیشتر «الكسان

ادامه مطلب  

کاش  

کاش قبل از به دنیا آمدنمان کمی از خدا را با خود می آوردیم حداقل یک یاد همیشگی که دیگر هیچ وقت تنها نباشیم و یا شاید تنها یک باور و یا یک ایمان قلبی که حضورش را فراموش نکنیم همه ی درد ما آدم بودن ماست حتی یک درخت هم با شاخه هاي رو به بالایش یاد خداست کاش اندازه ی یک درخت به خدا اعتماد و اطمینان داشتیم کاش ... 
خدایا ببخش ...

ادامه مطلب  

آموزش کاردستی درست کردن کتاب توسط بچه های پیش دبستانی  

آموزش کاردستي کتاب تصاویری که خلاقانه توسط مربی مهد کودک روی ورق آچار پشت رو طراحی شده بود .با موضوعیت عملو الصالحات یعنی کارهاي خوب انجام دادن مثل کمک کردن در کارهاي خانه به مادر ،نماز خواندن ،درس خواندن ،به یکدیگر هدیه دادن ،دوست طبیعت بودن ،وقتی کسی که مریض است از او مراقبت کردن ،وقتی یک نابینا از خیابان رد می شود کمک او کنیم .این طرح ها توسط بچه ها رنگ آمیزی شد .وبا کمک یک قیچی طرح ها رابرش زدند ودر آخر طرح ها را روی هم گذاشتند .به کمک منگن

ادامه مطلب  

درخت حافظه  

https://telegram.me/joinchat/DSFvZT9goocg45ydL52GZQ
این روش مطالب به‌صورت فهرست وار نوشته نمی شوند بلکه شکل شاخه ای دارند، به این گونه ای که موضوع اصلی و درجه‌ی اهمیت مطالب و ارتباط بین آن‌ها بصورت کاملا مشخص نشان داده می‌‌شود. مزیت دیگر این روش آن است که به راحتی می‌‌توان مطالب جدید را به درخت حافظه تکمیل شده اضافه کرد، بدون آنکه نظم مطالب از بین برود، در یادداشت برداری معمولی این کار امکان ندارد.مهم تر از همه اینکه شکل ظاهری درخت حافظه در به خاطر آوردن مطالب

ادامه مطلب  

کنکاش من و ارغوان در مورد مهربانی  

کنکاش من و ارغوان در مورد مهربانی
به تجربه مشاهده شده بعد از قصه گویی برای بچه ها و کندوکاو در برخی مفاهیم و یا انشا نویسی، دانش آموزان در مصداق یابی، ناتوان هستند و از مفاهیم کلّی استفاده می کنند. برای رفع این مشکل لازم است که با آن ها کنکاش کرد و با سوالات اصولی آن ها را در پیدا کردن مصداق کمک کرد.
این یک نمونه از گفتگوهاي روزانه ام با دختر پنج ساله ام.
من: ارغوان، یک قصه برام تعریف می کنی؟
...ارغوان، قصه ی درخت بخشنده را برای من تعریف می کند تا .

ادامه مطلب  

طراحی خلاقانه  

طراحی خلاقانه یکی از زیباترین ودر عین حال آسانترین رروش هاي آموزش طراحی برای یاد دهی است. دراین روش دانش آموز علاوه بر درک مبانی هنرهاي تجسمی به طور مستقیم به کشف خلاقانه ای از طراحی دست پیدا می کند. در این مطلب با استفاده از برنامه ی پاورپوینت به طور خلاصه به چند روش در طراحی خلاقانه اشاره می شود ونمونه هايی را هم برای آشنایی بیشتر همکاران بزرگوار قرار می دهیم. امید وارم مورد توجه و استفاده ی شما قرا بگیرد.
لطفا ابتدا فایل طراحی خلاقانه را د

ادامه مطلب  

دکوراسیون خلاقانه داشته باشیم  

مبل هاي لیزی بوی برگرفته از ایده هاي خلاقانه است. مبل هاي لیزی بوی در طراحی خود از طراحی هاي ساده و رایج پیروی نکرده بلکه از طرح و فضاهاي جدیدی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد الهام می گیرد.
فضاهايی همچون لابی ها و دفاتر کار خاص، متقاضیان عمده مبل هاي خلاقانه هستند. همین طور افرادی که به دکوراسیون منزل خود و جذاب بودن آن اهمیت می دهند.
ایده کاربرد مبل هاي خلاقانه می بایست منحصر به همان فضا باشد بنابراین استفاده از طرح هاي تکرار شده جایز نی

ادامه مطلب  

لیدرهای سازمان  

#لیدرشیپ
⚡️ضعف برای تیم ها ضروری و عادی است
✅ اما نباید منتظر باشیم تا اوضاع خود به خود درست شود
✅ تیم را مثل یک شاخه ی درخت در نظر بگیرید ✅ هرچه قدر میوه ی درخت زیاد باشد شاخه کج میشود و زمان میبرد تا شاخه تقویت شود
⚡️از سازمانی که تعداد زیادی نفر جدید در ماه دارد باید کمی نگران بود.
✅ همیشه باید لیدرهاي سازمان به تصاعد بخورند نه تعداد نفرات سازمان
✅ تعداد اهرم هاي تیم خود را زیاد کنید
✅ زیاد یا کم شدن رشد نفری هیچ فرقی ندارد
✅ باید رشد در

ادامه مطلب  

خشکی درخت از کدام ریشه آب می خورد!  

خشکی درخت از کدام ریشه آب می خورد!خارها خوار نیستندشاخه هاي خشک چوبه هاي دار نیستندمیوه هاي کال کرم خورده نیز روی دوش شاخه بار نیستنپیش از آنکه برگ هاي زرد را زیر پای خویش ،سرزنش کنیخش خشی به گوش میرسد:برگهاي بی گناه،با زبان ساده اعتراف میکنندخشکی درخت از کدام ریشه آب می خورد!زنده یاد قیصر امین پور

ادامه مطلب  

01:10.....  

هر برگی که از درخت می افتدهر آهی که از لب هاي منهر اشکی که از چشم هاي توپاییز یک قدم نزدیکتر می شود
تا برهنگی درختتا تنهايی منتا افسردگی توما هر کدامدرخت خسته ای هستیمعریان شده از اندوهپاییزتنها بهانه ای ستکه راحت تر آه بکشیم..!
(روزهاي طلایی بی تکرار)فریا زعفری
 
پی نوشت:شماهم شنیدین ک میگن وقتی اعداد دقیقه شمار و ساعت شمار قرینه میشن ینی ینفر ازشما متنفره؟!!( میدونم ک ب این میگن خرافات)بااین حساب الان باید ی نفر این موقع شب از من متنفر باشه چو

ادامه مطلب  

 

 
 
تجربه شماره چهارم :
 
نمیتوانی همواره از یک مسیر بروی و هر بار انتظار داشته باشی به مقصد دیگری برسی و چیزهاي دیگری ببینی . در طبیعت این یک قانون است که اگر میوه و گل خوب میخواهی باید شرایط رشد درخت را مهیا کنی و اگر درخت میوه و گل نداد ببینی کجای شرایط مشکل دارد . 

ادامه مطلب  

 

آمد اما در نگاهش آن نوازش ها نبود
چشم خواب آلوده اش را مستی رویا نبود
نقش عشق و آرزو از چهره ی دل شسته بود
عکس شیدایی در آن آیینه ی سیما نبود...
 
از دیروز دارم بنان گوش می دهم و به رنجی فکر می کنم که ابوالحسن ورزی از سرودن این غزل کشید.
پ.ن: سربه کجا بگذارم از بی معنایی؟
همین دیشب بود.سین وسط زمین و هوا لبخند زد و گفت باید کمی از زندگیم معنازدایی کنم.شوق عظیمی دارم براش.شوقی که نمیذاره تمرکز کنم روی چیزی.
و من به خاکستر معناهايی نگاه می کردم که شبیه

ادامه مطلب  

آيا ميدونيد سر سبز ترين پايتخت دنيا کجاست!!؟؟  

پاریس با دارا بودن چهل وهشت هزار درخت سرسبزترین پایتخت اروپا می‌باشد.با وجود این که کشور فرانسه و مخصوصا  شهر پاریس سرسبز است، ولی با این وجود نگهداری از درختان فراموش نشده است.  با این كه پاریس شهر پر آب و پر بارانی است و آب و هوا ی مرطوب آن برای رشد گیاه و درخت بسیار مناسب است ، ولی مسولین مربوطه برای كاشت درخت در معابر عمومی و در پارك ها توجه خاص و ویژه ای دارند و برای نگهداری و رشد آن ، تكنیك جالبی به كار می برند و تا درخت رشد كافی پیدا كند،

ادامه مطلب  

 

دوست داشتن تاریخ انقضا ندارد تمام نمی شود همانطور که بود می ماندطوفان ها می آیند و می روند و معلوم نیست این باد از کجا می آید و به کجا می رود.هزار برگ می ریزند و عشق درختی ست که می ماند.عشق مثل درخت است که ریشه دارد...بهار و پاییز را می بیند و برگ می آورد و برگهايش می ریزند و باز همانجا ایستاده، پابرجا دوست داشتن واقعی اینگونه استدرخت در پاییز غمگین و در زمستان صبور است دوست داشتن درخت است، ریشه دارداینطور نیست نباشی دوست داشتنت هم نباشد...

ادامه مطلب  

راز موفقیت 4 مرد موفق دنیا....  

1 - بیل گیتس / یک ساعت مطالعه :
بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت هر شب قبل از خواب حدود یک ساعت درباره تمامی مسائل نظیر سیاست و اخبار اقتصادی روز مطالعه می کند. دانشگاه اسکز در سال ۲۰۰۹ مطالعاتی انجام داد که بر اساس آن ۶ دقیقه مطالعه روزانه می تواند استرس را تا ۶۸ درصد کاهش دهد. از دیگر خواص مطالعه در بلند مدت، به تاخیر انداختن ابتلا به آلزایمر گزارش شده است.
 
2 - دکتر چارلز چیسلر / خاموش کردن تلفن همراه و وسایل الکترونیکی :
دکتر چارلز چیسلر رئیس دان

ادامه مطلب  

 

یک درخت میلیون ها چوب کبریت را می سازداما وقتی زمانش برسد فقط یک چوب کبریت برای سوزاندن میلیونها درخت کافی استزمانه و شرایط در هر موقعی می تواند تغییر کنددر زندگی هیچ کس را تحقیر و آزار نکنیدشاید امروز قدرتمند باشید اما یادتان باشدزمان از شما قدرتمندتر استاز یک درخت هزاران چوب کبریت تولید میشوداما وقتی زمانش برسد یک چوب کبریت برای سوزاندن هزاران درخت کافیست
 
 

ادامه مطلب  

عمو بوروس و قانون جذب و چندین مگابایت خاطرهی تایپ شده در تلگرام  

یك نفر در زندگی من هست كه از ناكجا آباد پیدایش شد. پیدایش شد و بعد مثل یك تنه ی درخت قد كشید و قد كشید و قد كشید و پاییز نود و چهار میوه داد. هوای این روز ها بد جوری پریشانم كرده !دوماه دیگر بیشتر مادر ندارم. ماه رمضان نزدیك است و من سخت ترین و بدترین تابستانم را گذراندم و شهری ور نود وچهار باز به دنیا آمدم این بار در تهران.. گرم بود. و من سایه ی خنك درخت را می خاستم. درخت دستم را گرفت و ما از پله هاي مترو تا قهقرا پایین رفته ی تجریش داریم خودمان را می

ادامه مطلب  

نخل، درخت زندگی در سیستان و بلوچستان. ایسنا  

نخل، درخت زندگی در سیستان و بلوچستان

درخت نخل از آفریده‌هاي عجیب خداست که همه چیزش برای انسان مفید و قابل استفاده است؛ از تنه آن در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود و تنه نخلی که در ساخت سقف ساختمان یا ستون‌ها استفاده می‌شود، در حدود 300 تا 500 سال عمر می‌کند.

استادیار دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: وجود نخلستان‌ها در جنوب استان و انواع مختلف خرما، تنوع بهره‌برداری از آن و تهیه خوراک‌هاي گوناگون و ده‌ها استفاده جانبی از این درخت حیات بخش، ن

ادامه مطلب  

آموزش خلاقانه یک موضوع درسی  

شیوه نامه فراخوان آموزش خلاقانه یک موضوع درسی جهت تهیه ی کلیپ (حداکثر 10 دقیقه ای)
 
با احترام به استحضار می رساند به استناد بخشنامه شماره 400/72116 مورخ 94/4/22 در خصوص برنامه هاي مصوب دبیرخانه هاي راهبری دروس متوسطه دوم ، اجرای فراخوان آموزش خلاقانه یک موضوع درسی جهت تهیه ی کلیپ (حداکثر 10 دقیقه ای) یکی از فعالیتهاي مشترك دبیرخانه راهبری درس زمین شناسی و گروه هاي آموزشی زمین شناسی استان ها می باشد. اهداف :
1- هدف از اجرای این فعالیت ، آموزش خلاقانه ی م

ادامه مطلب  

یانیس_ریتسوس  

 
در اینجاتمامِ روز را ظهر است،در اینجااز فلق تا شفق ظهر است
دریغا که ای کاشکمتر تشنه بودیمتا تشنگی ذهن مان را به یغما نمی بُرد
دریغا که ای کاشدرختی بودبر کنار تپه ای، بر فراز صخره ای.دریغا از مُشتی سایه از رنجی کمتراز عدالتی هیچ
ما دیگر شکل درخت را به خاطر نمی آوریمشاید مانند بیرق بلندی از آب باشدیا چیزی شبیه به یک "سپاسگزارم"که در گذشته به کسی گفته باشی اش،و یا به سان دست هاي معشوقه اتکه دستان تو را طلب می کند
روزِ پس از فردا من و تو هزاران در

ادامه مطلب  

خشکیدن درختان بادام  

در غیاب توجه ما اتفاقی افتاد که عجیب بود
خیلی از درختان بادام در آزمون تابستان شکست خوردند
قدیمی ها می گفتند درخت بادام درخت مردی است و در مقابل خشکی مقاوم
ولی امسال درختان بادام خزان خود را خیلی زودتر از پاییز شروع کردند
می گویند درخت اگر بخواهد بخشکد از ریشه خشک می شود
ولی بادامها از سر شروع به خشکیدن کردند
هیچ کس هم نپرسید چرا
راستش مشغول عوض و بدل کردن شهردار بودیم یا به اصطلاح تودیع و معارفه
شهرداری هم که مسئول این کارها نیست شورا هم که

ادامه مطلب  

 

روزی روزگاری یك هیزم شكن خیلی قوی برای كار سراغ یك تاجر الوار رفت تاجر او را استخدام كرد. و دستمزد خوبی برایش تعیین كرد و همچنین شرایط كاری بسیار خوب بود. بنابراین هیزم شكن ما تصمیم گرفت كارش را به نحو احسن انجام دهد، تا محبت صاحب كار خود را جلب كند. رئیس جدید به او یك تبر داد و محل كارش را نشان داد. روز اول هیزم شكن 18 درخت را قطع كرد. رئیسش به او تبریك گفت و از او خواست به همین روش به كار خود ادامه دهد. تاجر بسیار هیجان زده بود تا ببیند روز بعد هیز

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام